Къде са те сега: Играчите от последния мач... | мисляФУТБОЛ
top of page

Къде са те сега? : Играчите от последния мач на Бербатов с националната фланелка

публикувано на 12 Октомври, 2021 | Четеш за 7 минути

Името на Димитър Бербатов говори само за себе си и няма нужда от представяне. Двукратен шампион с екипа на „Манчестър Юнайтед”, голмайстор на Висшата лига за сезон 2010/11, голмайстор номер 1 на българския национален отбор и 7-кратен победител (рекорд) в класацията за Футболист на годината са само малка част постиженията във визитката на роденият в Благоевград нападател.

 

През последните месеци името му се

материал на

Ивайло Младенов 

свързва най-вече с кандидатурата за президент на БФС, а очакванията са ако не да спечели, то със сигурност да е поне основен претендент за поста на Борислав Михайлов.

Нека обаче се върнем на кариерата му като играч и видим къде са съотборниците му от последния му мач с екипа на „лъвовете” – приятелската среща с Полша на националния ни празник 3-ти март, през 2010 година.

Вратар: Димитър Иванков


Под рамките на вратата във Варшава бе легендата на „Левски” Димитър Иванков, който по това време защитаваше цветовете на турския Бурсаспор. С тима от южната ни съседка, по-късно същата година Иванков спечели титлата в турското първенство, но в мача с „Дружина Полска” допусна 2 гола, дело на Якуб Блашиковски и Роберт Левандовски.

 

За последно бе част от щаба на Славиша Стоянович в „Левски”, а очакванията са скоро отново да се завърне в клуба, този път като част от екипа на Станимир Стоилов.
 


Защитници: Живко Миланов


Продължаваме с още един играч на „сините”. Зетят на Борислав Михайлов току-що бе започнал кариерата си в чужбина, след като бе преминал в румънския „Васлуй” и бе титуляр от дясната страна на отбраната. Записа общо 28 мача с националния екип, а последната му среща бе при загубата с 4:1 от Франция през 2016-та.

 

През миналата 2020-та година прекрати кариерата си като играч в родния „Левски”, след което води столичния тим, преди да подаде оставката си (след поредица от незадоволителни резултати).

245100534_7010859305621533_245626502121447579_n.jpg

оказа се доста трудно да се 'изрови' някаква картина за този мач...

Иван Иванов


22-годишният тогава бранител бе един от обещаващите таланти на ЦСКА и по това време си беше спечелил трансфер в Русия, където игра за „Алания”. Макар да сбърка и за 2-та гола на поляците, кариерата му се развиваше добре. Остави добри впечатления в сръбския „Партизан”, а по време на периода му в „Базел” бе свързван с трансфер в Англия.

 

Няколко тежки контузии обаче спряха развитието на Иванов и през 2020 година прекрати кариерата си във великотърновския „Етър”.
 

 


Станислав Ангелов


Пелето, известен със своята поливалентност, бе използван от Станимир Стоилов като централен защитник в мача с Полша. През лятото на 2010-та напусна „Левски” в посока Германия, където заедно с Димитър Рангелов защитаваха цветовете на „Енерги”. Прекрати кариерата си през 2014-та, на стадион „Георги Аспарухов”, като преди това игра още за „Стяуа” и кипърския „Анортозис”.

 

В момента бившият футболист се изявява като футболен анализатор и директор на „Левски-Раковски”.
 

 


Веселин Минев


Още един „син” кадър, Минев и към момента е активен състезател. Роденият в Пазарджик 40-годишен бранител е част от състава на третодивизионния „Вихрен”.

 

Макар и да не постигна успехите на брат си Йордан, Веселин Минев направи сравнително добра кариера по българските терени, а по-рано тази година се бе кандидатирал за депутат.
 

 

 

 


Халфове: Стилиян Петров


Роденият в Монтана халф по това време се подвизаваше по английските терени с екипа на „Астън Вила”, след като вече бе изградил име с друг британски тим – шотландския „Селтик”.

 

С общо 105 мача в периода 1998-2011 година, рекордьорът по участия с националният екип бе повален от левкемия през 2012 година и бе принуден да прекрати кариерата си. 3 години по-късно, Стилиян успя да се възстанови напълно и дори да поработи като треньор в академията на бирмингамския клуб. Към момента дългогодишният капитан на националния отбор е част от щаба на Димитър Бербатов.

thumbnail.jpg
thumbnail.jpg

Чавдар Янков


Партньор на 'Стенли' в средата на терена бе изградилия солидно име в Германия Чавдар Янков. Юношата на „Славия” бе постоянно преследван от контузии, но успя да играе за отбори като „Хановер”, „Дуисбург”, „Металург” (Донецк) и „Ростов” преди да прекрати кариерата си през 2015-та с екипа на „белите”. Към момента се занимава със собствен бизнес.
 


Благой Георгиев


Макар роденият в София футболист да направи солидна кариера в страни като Сърбия, Германия и Русия, Георгиев стана по-известен с живота си извън футболния терен. Поради множеството си татуси на религиозна тематика, както и финансирането на цървки и параклиси, получи прякора 'Джийсъса', което съвсем не отговаря на личния му живот, който включва няколко деца от различни жени.

 

След като прекратява състезателната си кариера, името на Благой Георгиев бе свързвано със закупуването на северномакедонския „Вардар”. Сделка в крайна сметка не се случи и към момента бившият футболист на „Славия”, „Терек” и „Дуисбург” развива собствена модна линия.
 


Георги Сърмов


Роденият в Бургас полузащитник записа общо 14 мача за националния ни отбор, последният от които при разгромното 0:6 от Англия през 2019-та година, но така и не успя да впечатли с изявите си. Въпреки това, успя да спечели 2 титли и 1 Купа на България с екипа на „Левски”, а във визитката му личат имената на отбори като „Берое”, „Ботев” (Пловдив) и турския „Касъмпаша”.

Ивелин Попов


Партньор на Бербатов в атака бе играещият в „Литекс” Ивелин Попов. Макар и като юноша да не успя да пробие в холандския „Фейенорд”, Попето спечели 2 титли на България с екипа на „оранжевите” от Ловеч и направи нелоша кариера в Турция, а след това и в Русия с екипите на „Газиантепспор”, „Кубан” (Краснодар), „Спартак” (Москва), „Рубин” (Казан) и „Ростов”.

 

Статистиката му в националния отбор е 90 мача (на 5-то място по участия) и 18 гола, а към момента е футболист на руския „Сочи”.

вълшебно изпълнение на 'Попето', в мач за Спартак (Москва)

Нападател: Димитър Бербатов


Един от „трите коня на каляската”, нападателят на „Манчестър Юнайтед” несъмнено е голямата ни звезда по онова време. Неуспявайки да се разпише през първото полувреме, Бербатов е заменен на почивката от Валери Божинов и така последния гол на благоевградчанина остава едно от трите му попадения срещу Грузия през 2009-та, при победата с 6:2.

 

Няколко месеца по-късно обявява оттеглянето си от националния отбор, а на клубно ниво играе още за „Фулъм”, „Монако” и „ПАОК”, преди да завърши кариерата си в индийския „Керала Бластърс” през 2018-та година. Преди да обяви кандидатурата си за президент тази година, Бербатов се занимава основно със своята благотворителна фондация и коментари за различни английски издания.
 

 

 

 


Резерви: Валери Божинов


Именно Божинов замени Бербатов в последния му мач и макар да имаше необходимия талант, определено нямаше решимостта и волята да замести водещата ни 9-ка по това време. Макар да игра за отбори като „Ювентус” и „Манчестър Сити”, Божинов не успя да покаже защо бе сравняван с играчи от калибъра на Уейн Рууни. За последно игра в столичния „Левски”, но бе освободен след идването на Мъри Стоилов и към днешна дата е по-известен с изявите си в телевизионни реклами.
 

 


Велизар Димитров


Станал популярен със своите дузпи, Димитров се появи на мястото на Попов за втората част на мача в Полша. Направилият име с екипа на „Марек” перничанин бе част от украинския „Металург” (Донецк), където игра до края на кариерата си през 2013 г. Украинският клуб любезно го покани да остане в ролята на скаут и Велизар се съгласи, но след само година напусна и се върна в България за да изпълнява същата длъжност, но в „ЦСКА”.

 

В началото на тази година беше назначен за изпълнителен директор в „Миньор” (Перник), а освен това е редовен участник в телевизионните студия.
 

 


Мартин Камбуров


Заменил Благой Георгиев в средата на второто полувреме, Камбуров записа 11-ия от общо 15-те си мача с националния екип. Макар да не успя да направи солидна кариера в чужбина, Императора определено записа името си със златни букви в историята на българския футбол. Легендата на пловдивския „Локомотив” подобри дългогодишния рекорд на Петър Жеков по брой отбелязани голове в българския елит, след като отбеляза с екипа на „Берое” срещу „Царско село” тази година.

245105799_7011006615606802_7771186560951429486_n.jpg

Мартин Камбуров, миг след рекордния гол!

Иван Стоянов


Съотборникът и съименник на Иван Иванов в „Алания” се появи на мястото на Чавдар Янков в 77-та минута. След периода си в Русия, племенникът на Йордан Лечков се завръща в България, където с екипа на „Лудогорец” печели 3 титли и 2 Купи на България. Към момента се състезава в Трета лига, с екипа на „Загорец”.
 

 


Йордан Милиев


Роденият в Пещера бранител дебютира за националния отбор именно в мача с поляците, заменяйки Иван Иванов в 77-та минута. Бранителят на „Левски” записва само още 3 мача за националите, а след неособено успешни периоди в Израел и Северна Македония, прекратява кариерата си с екипа на „сините” през 2016-та година.
 

 


Костадин Стоянов


Бранителят на ЦСКА прекарва десетина минути на терена, след като заменя Веселин Минев в 87-та минута. Престоят на защитника при „червените” е белязан от допинг скандал, след който кариерата му тръгва стремглаво надолу. Последват престои в „Берое”, „Ботев” и „Верея”, но там играчът така и не впечатлява и дори се появяват публикации в медиите, че е станал таксиметров шофьор. Футболистът опровергава публикациите, но през 2018-та окачва бутонките след кратък престой в „Созопол”.

източници:
1. https://www.transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/994065
2.https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2
3. https://en.wikipedia.org/wiki/Bulgaria_national_football_team
4. https://www.mislqfutbol.com/bulgaria-euro-2004.

хареса ли ти статията ?

'последвай' автора !

Пълен боклук :(Не особено...СредноДа, донякъдеДа, много!
Брой посетители:

Мнението ТИ е важно !

Коментирай, сподели

Новите неща директно
в пощата ти !

Готово !

(благодарим за доверието)

Помогни на проекта

patreon-icon-png-29.png

follow us  >

  • mislqFUTBOL at Instagram
  • mislqFUTBOL at Twitter
  • mislqFUTBOL at YouTube

Лев Яшин прекарва цялата си професионална кариера в Динамо (М) !

 

Печели 5 пъти титлата и 3 пъти купата на страната с отбора

paper-texture-FUN-FACT.jpg

 FUN 
FACT

Георги Аспарухов има 18 мача и 19 гола в КЕШ и КНК с екипите на Левски и Ботев (Пд)

 

Освен това е голмайстор на КНК през 1963 г.

bottom of page