Барселона записа загуба на Местая | мисляФУТБОЛ

Барселона - отборът който всички очакваме да мачка съперниците си, записа загуба на Местая

публикувано на 29 Януари, 2020 / Четеш за 3 минути

Преди мача настроенията бяха противоречиви, новият мениджър на Барселона Кике Сетиен взе първите си два мача начело на отбора неособено убедително (победи над Гранада с 1-0 и третодивизионният Ибиса с 1-2).

материал на Борис Пулев

(читател)

Барселона много лесно можеха да направят някоя издънка в някои от тези два мача, но въпреки всичко съумяха да ги спечелят. Едно от нещата, които се видяха още от първия мач на Сетиен бе изключителното превъзходство във владеенето на топката - отборът направи над 1000 паса, от които 919 бяха точни, но въпреки голямото владение над топката отборът не създаваше достатъчно шансове.

Мачът започна както се очакваше - Барселона имаха контрол над топката. Дойде 10-та минута, Валенсия отнеха около средата на терена, последва спринт на Хосе Гайя, който умело навлезе в наказателното поле, бе фаулиран от Жерар Пике и реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Макси Гомез, но вратарят на Барселона - Марк Андре Тер Стеген спаси дузпата. Последваха още няколко ключови негови намеси, въпреки по-големият контрол над топката, Валенсия бе

по-креативния отбор в атака. Първото полувреме завърши при резултат 0-0.

Второто започна с шанс за Барселона - след пас на Лионел Меси, младата надежда Ансу Фати имаше шанс да открие резултата, но ударът му мина покрай вратата. В 48-та минута удар на Макси Гомез рикошира в Жорди Алба и се озова във вратата на Тер Стеген. Надеждите на Барселона останаха живи до 77-та минута, когато Макси Гомез отбеляза още веднъж. Първата загуба на Барселона на Местая от 13 години насам.

Много хора най-вероятно ще кажат "мениджърът не е за тях" и всякакви произволни, но истината е че, независимо от играчите в един състав, на новият мениджър му трябва време, за да наложи своята философия. И както виждаме - Сетиен се опитва да върне тики-така, но за момента липсва креативността...